Plānojas izmaiņas īpašumu atsavināšanā sabiedrības vajadzībām

Triniti

Saeima uzsāks divu likumprojektu izskatīšanu, kas paredz paātrināt nekustamo īpašumu atsavināšanas procesu par labu sabiedrības vajadzībām. Likumprojekts “Grozījumi Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumā” paredz noteikt, ka divu mēnešu laikā no likuma par konkrētā nekustamā īpašuma atsavināšanu spēkā stāšanās dienas īpašniekam būs jānoslēdz līgums par institūcijas noteiktās atlīdzības pieņemšanu un atlīdzības kompensācijas veidu.

Savukārt likumprojekts “Grozījumi Satversmes tiesas likumā” paredz noteikt divu mēnešu termiņu līdzšinējo sešu vietā, kuru laikā būtu iespējams iesniegt konstitucionālo sūdzību par konkrētā nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanas likumu.

Saeima uzsāka izskatīt arī Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātos grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kuri nodrošinās, ka atsavinātā nekustamā īpašuma bijušā īpašnieka saņemtā atlīdzība būs taisnīgāka. Likuma grozījums paredz, ka atlīdzība, kas saņemta par autoceļa vai dzelzceļa būvniecības vajadzībām nepieciešama nekustamā īpašuma atsavināšanu, ir ar nodokli neapliekams ienākums.

SAITES:

Grozījumi Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumā: http://ej.uz/nzjq

Grozījums likumā ‘Par iedzīvotāju ienākuma nodokli’: http://ej.uz/pfn5

Grozījumi Satversmes tiesas likumā: http://ej.uz/ynoh

Comments are closed.