Izveidots kopuzņēmums Rail Baltic projekta ieviešanai

Triniti

2014.gada 28.oktobrī visu trīs Baltijas valstu satiksmes ministri oficiāli paziņoja par kopuzņēmuma AS RB Rail dibināšanu “Rail Baltic” projekta realizācijai.

Baltijas advokātu birojs TRINITI vairāk kā divus gadus nodarbojās ar Rail Baltic projekta izstrādi – veicām gan projekta tiesisko un ekonomisko izvērtēšanu, gan kopuzņēmuma dibināšanas dokumentu paketes izstrādi un pārrunu vešanu starp pusēm.

Saskaņā ar akcionāru līgumu, kopuzņēmuma uzdevums būs dzelzceļa līnijas Polijas/Lietuvas robeža – Rīga – Tallina projektēšana, būvniecība un mārketings. Dzelzceļa infrastruktūras īpašnieks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā būs attiecīgā valsts, kurā šī infrastruktūra atrodas. Noteikts arī, ka katra puse līdzfinansē tikai to dzelzceļa būvniecības apjomu, kas atrodas tās teritorijā. Kopējais līnijas garums plānots 728 km. Maksimālais ātrums pasažieru vilcieniem noteikts 240 km/h, bet kravas vilcieniem – 120 km/h. Projekta aptuvenās izmaksas lēšamas uz EUR 3,68 miljardiem, piesaistot līdz 85% līdzfinansējumu no ES.

TRINITI ir gandarīts un pagodināts par produktīvu sadarbību ar biroja klientu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību izveidoto darba grupu un tās piesaistītajiem nozares speciālistiem. Mūsu, kā juridisko padomdevēju, karjerā šādi projekti ir īpaši nozīmīgi, turklāt ļoti patīkami redzēt, ka mūsu ieguldītais daudzu mēnešu darbs nes tik ievērojamus un visai sabiedrībai pamanāmus augļus.

Comments are closed.