Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas iestāžu darbības izmaksu pieaugums

Triniti

Parlaments apstiprinājis grozījumus Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā, kuri nosaka, ka, sākot ar 2017. gada 1. aprīli pretendents licencei vai reģistrācijai maksājumu pakalpojumu sniegšanai vai elektroniskās naudas emisijai nāksies maksāt Finanšu un kapitāla tirgus komisijai maksu par dokumentu izskatīšanu. Maksa par dokumentu izskatīšanu ir noteikta EUR 2 500 apmērā.

Par dokumentu izskatīšanu maksājumu iestādes vai elektroniskās naudas iestādes licences saņemšanai būs izmaksās EUR 5 000.

Ja pretendents jau ir reģistrēta elektroniskās naudas vai maksājumu iestāžu reģistrā, bet vēlas saņemt licenci – maksa par dokumentu izskatīšanu būs attiecīgi EUR 4 000.

Gada abonementa maksa ir paredzēta EUR 7 000 gadā plus 1,4 procenti no bruto ienākumiem attiecīgā laika periodā attiecībā uz maksājumu un/vai elektroniskās naudas pakalpojumiem, nepārsniedzot EUR 100 000 robežu. Licencētām iestādēm, kas piedāvā tikai inovatīvus pakalpojumus elektronisko pakalpojumu jomā, par trīs gadu periodu no licences saņemšanas, gada maksa būs EUR 1 000.

Comments are closed.