https://triniti.lv/wp-content/Cimy_User_Extra_Fields/eriksblumbergs/ēriks-Copy-Copy_400x600.jpg

Ēriks Blumbergs

Attīstības direktors

Prakses jomas

Ēriks galvenokārt specializējies korporatīvās pārvaldības regulējumā, komerctiesību piemērošanā darījumos un finanšu projektu juridiskajā noformēšanā. Pēdējā desmitgadē Ēriks ir nodrošinājis augstas sarežģītības juridisko pārstāvību gan valsts kontrolētiem, gan privātiem uzņēmumiem krīzes situācijās, tajā skaitā vairāku banku restrukturizācijas projektos, valsts un privāto akcionāru strīdos, kā arī ārvalstu stratēģisko investoru piesaistē un to vēlākajā iziešanā no uzņēmumiem. Ēriks šobrīd strādā arī ar transporta infrastruktūras projektiem, tajā skaitā aviokompāniju, dzelzceļa, ceļu būves un telekomunikāciju nozarēs.

Profesionālā pieredze

2019-… Attīstības Direktors, TRINITI Latvia

2017-2018 Vecākais eksperts, advokātu birojs ELLEX Klavins

2001–2016 Partneris, advokātu birojs Glimstedt & Partneri

1998-2000 Vecākais jurists, advokātu birojs Kļaviņš, Slaidiņš & Loze

1994-1997 Juridiskās nodaļas vadītāja vietnieks, Latvijas Zemes banka

Baltijas valstu juristu vidū Ēriks ir atpazīstams kā augstas reputācijas un uzticamības garants juridiskā nodrošinājuma sniegšanai būtiskiem finanšu projektiem, kas ilgst no dažiem mēnešiem līdz vairākiem gadiem. Sākot ar juridisko palīdzību Skandināvijas bankām, tām Latvijā iegādājoties un sekmīgi pievienojot citas kredītiestādes 90os gados, līdz lielākās vietējās bankas pārņemšanai FKTK uzdevumā pēc 2008.gada globālās finanšu krīzes un jaunas bankas dibināšanas 2010. gadā ar vēlāku pārdošanu starptautiskam investoru konsorcijam 2015. gadā.

Būtiskākās Ērika profesionālās spējas ir sarežģītu darījumu sarunu vadīšana un kompleksu dokumentu projektu saskaņošana saistībā ar biznesa aktīvu iegādi, nodošanu, atgūšanu, tajā skaitā aizdevumu līgumu portfeļu pārdošana un iegāde, uzņēmumu iegāde un reorganizācija, kompāniju likvidācija, neveiksmīgas uzņēmējdarbības pārstrukturēšana, kā arī kreditoru interešu pārstāvība komercdarbības dažādos posmos. Finanšu instrumentu emisija un norēķini Latvijas Centrālajā depozitārijā un NASDAQ Riga biržā ir vienlīdz būtiska Ērika nesenās juridiskās prakses un zināšanu sastāvdaļa.

Šķīrējtiesneša statuss Rīgas Starptautiskajā šķīrējtiesā vairāku gadu laikā ir nodrošinājis vērtīgu profesionālo un praktisko pieredzi strīdu izskatīšanā komercdarbībā, tajā skaitā taisot nolēmumus gan kā vienīgajam šķīrējtiesnesim, gan vairāku šķīrējtiesnešu sastāvā būtiska apjoma tiesvedībās latviešu, krievu un angļu valodās.

Ēriks ir bijis valdes un padomes loceklis vairākās kapitālsabiedrībās, tādējādi apgūstot biznesa vides ikdienas redzējumu korporatīvās pārvaldības jomā un nodrošinot vadības un juridiskā nodrošinājuma iemaņas un labāko praksi, ko iespējams turpmāk nodot citiem uzņēmumiem, balstoties uz vairāku gadu uzņēmējdarbības pieredzi. Jau no 2010. gada viņš ir regulāri atbalstījis Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta dibināšanu un darbību, tam kļūstot par visatzītāko forumu uzņēmumu vadītājiem un pārvaldes institūciju locekļiem Baltijā attiecībā uz kopīgu viedokļu un iniciatīvu formulēšanu, standartu noteikšanu un pieredzes apmaiņu.

Dalība organizācijās

Šķīrējtiesnesis Rīgas Starptautiskajā šķīrējtiesā

Izglītība

Case Western Reserve University (ASV), LL.M. 1997

Latvijas Universitāte, Juridiskā fakultāte, LL.B. 1996

Valodas

latviešu, angļu, krievu