https://triniti.lv/wp-content/Cimy_User_Extra_Fields/ivarsgulbis/Ivars_400x600.jpg

Prakses jomas

Ivars specializējas riska kapitāla, uzņēmējdarbības tiesību un komerctiesību, uzņēmumu apvienošanas un iegādes jomā un farmācijas un medicīnas jomu regulējumā

Profesionālā pieredze

2006 – 2007 Juridiskais padomnieks, Tieslietu ministrija

2004 – 2006 Juridiskais padomnieks, Satiksmes ministrija

2003 – 2006 Padomju loceklis vairākos valsts un pašvaldību uzņēmumos, tai skaitā Latvijas Mobilais Telefons, Latvenergo un Rīgas siltums

2003 – 2004 Padomnieks Latvijas Valsts kancelejā

2000 – 2005 Juridiskais padomnieks, Ārvalstu farmaceitisko firmu pārstāvniecību asociācijas

1996 – 2003 Juridiskā atbalsta departamenta vadītājs, SEB banka

Vairāk nekā 20 gadus praktizējis komerctiesībās, Ivars ir konsultējis neskaitāmus ievērojamus darījumu, piemēram:

 • Konsultējis Latvijas transporta uzņēmumu kopuzņēmuma (Euro Rail Cargo) dibināšanā kopā ar Krievijas transporta uzņēmumu (2015)
 • Konsultējis vairāk nekā 10 īstenotus riska kapitāla ieguldījumus dažādās nozarēs, tai skaitā ieguldījumu bio2you īstenotajā organisku kosmētikas produktu izstrādē, ieguldījumu Latvijas privātā kapitāla uzņēmumā Steel Constructor MM dzīvojamo un industriālo ēku sistēmu attīstīšanai, ieguldījumu Latvijas privātā kapitāla uzņēmumā Square Audio augstas klases audio iekārtu attīstīšanai un ražošanai (2014)
 • Juridiskā palīdzība SEB Wealth Management fondu pārvaldīšanā un konsultācijas par ieguldījumu projektiem (2013)
 • Juridiskā palīdzība 5 biogāzes koģenerācijas staciju attīstība, kuru kopējā projektu vērtība pārsniedz 20 miljonus EUR (2011-2012)
 • Veiksmīga Baxter pārstāvība strīdā ar Veselības ministriju par Atklātības direktīvas principu piemērojamību zāļu kompensācijas noteikumiem (2009)
 • Konsultācijas SEB par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas procedūrām (2004)
 • Juridiskā palīdzība ar iedzīvotāju hipotēkām nodrošinātu vērtspapīru (RMBS) emisijā Centrālajā un Austrumeiropā, kurā iesaistīts Baltijas-Amerikas uzņēmējdarbības fonds, Baltijas-Amerikas Hipotēku sabiedrība un Wachovia Securities (pārvēršanas vērtspapīros vērtība virs 60 miljoniem USD) (2004)

Kopumā Ivars ir konsultējis vairāk nekā 100 darījumos, kuru vērtība pārsniedz 200 miljonus EUR.

Ieguldījums likumdošanā

 1. gadā Ivars izstrādāja koncepciju normatīvajam regulējumam attiecībā uz perspektīvajām teritorijām Starptautiskajai lidostai „Rīga”.
 2. gadā Ivars bija iesaistīts pētījumā, kas tika veikts pēc Ārvalstu farmaceitisko firmu pārstāvniecību asociācijas lūguma, par nepieciešamajiem grozījumiem zāļu kompensācijas noteikumos.
 3. gadā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra nozīmēja Ivaru darba grupā normatīvā regulējuma un vadlīniju izstrādei valsts atbalsta programmai „Kompetences centri”.
 4. gadā Ivars darbojās kā Tieslietu ministra juridiskais padomnieks un bija iesaistīts tiesu pamatnostādņu un tiesiskā regulējuma izstrādē

Izglītība

 1. gadā Ivars absolvēja Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, iegūstot bakalaura grādu tiesību zinātnē (LL.B.)

Valodas

Ivars brīvi pārvalda latviešu, angļu un krievu valodas

Ārpusdarba nodarbes

Ivaram patīk kalnu slēpošana, pludmales volejbols un bokss